بانوان

زنان، ستارگان آسمان و روشنی‌بخش تاریکی‌ها هستند

زنان، ستارگان آسمان و روشنی‌بخش تاریکی‌ها هستند
و إن ألّمت صروف دهرٍ فاستعن الواحد القدیرا
«اگر گردش روزگار، تو را دردمند نمود، از خداوند یگانه‌ی توانا کمک بخواه».
زن نکوکار، زنی است که با شوهرش به خوبی زندگی کند و بعد از خدا از او اطاعت نماید؛ پیامبر خدا چنین زنی را ستوده و او را زن نمونه‌ای قلمداد کرده که مرد باید برای ازدواج با او بکوشد؛ از آن حضرت سؤال شد که چه زنانی بهترند؟ فرمود: «زنی که چون شوهر به او نگاه کند، او را شاد می‌گرداند و اگر به او فرمان دهد، از او اطاعت می‌نماید، و در مورد خودش کاری برخلاف میل شوهرش نمی‌کند و همچنین مال و دارایی شوهرش را به گونه‌ای خرج نمی‌نماید که شوهر، ناپسند می‌داند»
خدای متعال می‌فرماید:   (توبه:۳۴) «و کسانی که طلا و نقره می‌اندوزند» هنگامی که این آیه نازل شد،‌ عمر به راه افتاد و ثوبان نیز به دنبال او حرکت کرد. عمر نزد پیامبر رفت و گفت: ای پیامبر خدا! این آیه بر اصحاب تو سنگین و دشوار آمده است. پیامبر فرمود: «آیا تو را به بهترین گنجینه‌ی هر فرد خبر ندهم؟ زن نیکوکاری که هرگاه شوهرش به او نگاه کند، او را شاد گرداند و چون به او فرمان دهد، از وی اطاعت کند و در غیاب او خودش را حفاظت نماید».
پیامبر می‌فرماید: «زن، زمانی به بهشت می‌رود که شوهرش از او راضی باشد». ام سلمه رضی الله عنها می‌گوید: پیامبر خدا فرمود: «هر زنی در حالی بمیرد که شوهرش از او راضی است، به بهشت می‌رود».
پس ای خواهرم! بکوش تا این بانوی خوشبخت باشی.

تابش نور: در صورتی در رتبه‌ی اول قرار می‌گیری که هر کاری را خوب و کامل انجام دهی.

درخشش نور: سرور و شادی، به سراغ تو آمده است؛ چون چرخ روزگار می‌گردد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جای خالی را با عدد مناسب پر کنید *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن